Ogłoszenie

Z a P r A s Z a M y !

#1 2011-01-27 07:57:09

MrPatrikson

Administrator

Zarejestrowany: 2011-01-26
Posty: 9
Punktów :   

Szaman

1.1 Statystyki - w co mam dodawać, w siłę(SI£), zręczność(ZR), inteligencję(INT) czy witalność(WIT)?

Na początku rozdajemy punkty w stosunku 2:1 INT:WIT (czyli dodajemy 2 punkty w INT, 1 punkt w WIT), aż do wymaksowania INT (MAX STATYSTYKI: 90 pkt + itemki)
SI£: zostawiamy podstawowe
ZR: zostawiamy podstawowe
INT: 90 + itemki
WIT: 45 + itemki



Jak wymaksujemy już INT, dodajemy pkty tylko w witalność aż do wymaksowania.

SIŁ: zostawiamy podstawowe
ZR: zostawiamy podstawowe
INT: 90 + itemki
WIT: 90 + itemki



1.2 Mam już INT i WIT na maksa - co dalej?

Wiele szamanek nie wie czy maksować siłę czy zręczność. Siła dodaje szamance atak fizyczny (tzw. średnie) - natomiast zręczność dodaje nam wiele rzeczy co 6 dodanych punktów: obrażenia magiczne - wpływają one na siłę naszych skilli, uniki - mniej ci zadają mooby, a także atak fizyczny tzw. "średnie". Dlatego szamanka powinna wybrać zręczność zamiast siły

SIŁ: bez zmian
ZR: wybierasz i maksujesz
INT: 90 + itemki
WIT: 90 + itemki



1.3 Czy można iść buildem 3:1 INT: WIT zamiast 2:1 INT:WIT?

Jak najbardziej, jednak ten stosunek jest dobry tylko wtedy, kiedy nasza szamanka ma itemy z bonusami do Punktów ¯ycia (P¯)

2.SKILLE
2.1 OFENSYWNE

Strzelający smok - jeden z głównych i podstawowych skilli smoczycy, podstawowy skill do expa i PvP, Posiada duży zasięg rażenia (w linii prostej). Zadaje wysokie obrażenia, szybko się regeneruje, kiedy mooby stoją w miejscu powala je. Posiada płonięcie, na które szansa wzrasta z poziomem skilla i ilością inteligencji. Niestety działa tylko w linii prostej, ma duży czas rzucania skilla, gdy cel jest w ruchu, możemy nie trafić.
Smoczy skowyt - podstawowy skill do expienia, gdyż razi wokół szamanki wszystkie mooby, powala je kiedy stoją, prawie natychmiastowe rzucenie skilla. Posiada płonięcie, na które szansa wzrasta z poziomem skilla i ilością inteligencji. Ma dobre obrażenia, choć są zbugowane (skill zadaje mniej niż powinien o około 30-40%). Ma bardzo wolną regenerację skilla, trzeba stać blisko celów.
Latający talizman - skill do PvP i lurowania, prawie zawsze trafia w cel, ma dobre obrażenia, dobry do lurowania, posiada duży zasięg, szybko się regeneruje. Niestety atakuje tylko jednego mooba lub bardzo bliski obszar moobów, ma duży czas rzucania skilla.

2.1 WSPOMAGAJĄCE(BUFFY)

Pomoc Smoka - atut smoczycy, zwiększa szansę na krytyka(podwójne obrażenia), buff pomocny zarówno w walce PvP jak i PvM
Błogosławieñstwo - buff bardzo przydatny do expienia, zmniejsza obrażenia fizyczne otrzymywane od wrogów, nie działa na skille
Odbicie - najgorszy skill smoczycy według mnie - odbija obrażenia fizyczne otrzymywane od moobów i postaci (tzw. reflect), skill przydatny bedzie na atlantydzie. Nie działa na skille, odbija niewielką część obrażeñ(np. moob zadaje ci 100(ty masz 7%, więc zadajesz moobowi 7), odbija każdy atak fizyczny

Skille wspomagające (pomoc smoka, błogosławieñstwo) zalezą od inteligencji i poziomu skilla, natomiast trzeci skill wspomagający(odbicie) zależy głównie od poziomu skilla.

3.Buildy

3.1 Build do expa

Strzelajacy>Skowyt> Błogosławieństwo> Pomoc smoka> talizman

Na początku należy dodać 1 punkt w skowyt a resztę punktów pakować w strzelający aż do wymaksowania strzelającego (osiągnięcia M-ki, czyli Mastera) Jeżeli strzelający nie wejdzie przy 17 punktach, polecam wizytę u staruszki. Następnie dodajemy punkt do talizmanu (do lurowania moobów) i maksujemy skowyt. Potem dodajemy po punkcie w pomoc smoka i błogosławieñstwo. Dlaczego dopiero teraz? Gdyż dopiero teraz nasze buffki nabierają mocy. I maksujemy skille według buildu. Jeżeli skille nie wejdą nam przy 17 lub 18 punktach - używamy opasek zapomnienia(do skutku) Ten build nie jest zły do PvP.

3.2 Build do PvP
Strzelający>Pomoc Smoka> Skowyt>Talizman
Strzelający>Skowyt>Talizman>Pomoc Smoka

Podałem tutaj dwa przykłady buildów pod PvP, lecz można naturalnie poprzestawiać te skille dowolnie według swojego uznania. Dodajemy po jednym punkcie w każdy skill oprócz odbicia, a potem maksujemy według buildu

3.3 Build uniwersalny - PvP & PvM
Strzelający>Błogosławieństwo>Skowyt>Pomoc Smoka> lub
Strzelający>Pomoc Smoka>Skowyt>Błogosławieństwo

Jest to zrównoważenie skilli ofensywnych i wspomagających. Najczęściej wybierany build. Średni do Pvp, expienie nie jest uciążliwe. Pierwszy build nastawiony trochę bardziej do expa, drugi do PvP.


4.Eq szamanki

Atutem szamanki jest inteligencja oraz rzucanie czarów. Dlatego powinniśmy kupić takie eq, które by powiększało ten atut. Należy szukać eq z bonusami do inteligencji i szybkości zaklęcia. Inteligencja dodaje obrażenia magiczne, fizyczne oraz zwiększa siłę buffków. Powinniśmy wybierać kolczyki, najpierw złote(na 22 lvl), potem z białego złota(41 lvl), wreszcie z niebiañskich łez(na 54 lvl) z jak największym plusem.
Co do szybkości zaklęcia, powinniśmy zaopatrzeć się w naszyjnik z dużym plusem, buty ekstazyjne(od 47 lvla) z jak największym plusem. W broni powinien znaleźć się KD powtórki +3/+4. Należy poszukać broni z 20% bonusem do szybkości zaklęcia, wtedy nasze czary będą bardzo szybko się regenerowały(pozdrawiam tutaj Szeherezadę, której skowyt ładuje się 11,5s zamiast 20s) Należy także szukać rzeczy z bonusami do PŻ.

Broń

Z ziemi bardziej nadaje się wachlarz, gdyż jest szybszy, ma większe obrażenia magiczne. Dzwonka używamy głównie w walce na koniu bojowym/militarnym. Świetnie nadaje się do bicia metków z konika.

* * *


Chcąc być efektywnym w expieniu należy mieć dużo obrony (czapka, zbroja +7/+9, należy wykonać misję z pamiątkami u biologa, 60 obrony w przypadku szamanki to bardzo dużo, dla szamanki, która jest pod Pvp jest wybawieniem, dla szamanki pod exp wielką pomocą


Szamanka jest bardzo trudną postacią do prowadzenia, wymaga dużo wysiłku, jednak dla słów: "O! bierzesz cały spot BO" lub "Bierzesz 2 grupy szponów w drugim lochu, robię szamankę!" Naprawdę warto grać tą profesją. Sprawia to wielką satysfakcję.

Należy jednak pamiętać. Szamanka liczy się dopiero od 50 lvla.

   
Kairi (22:24)
   


   
       
kiedy zakończy się budowa
       
   
    ~szamanka 2009-08-17 15:18
       
chyba nigdzy ja już czekam ponad miesiąc i nic!!!
       
   
    ~spam456 2009-08-19 21:36
       
Żal mi tego builda uniwersalny powinien byc taki: ...
       
... skowyt>pomoc smoka>strzelajacy>blogoslawienst  wo>talizman zal po prostu strzelajacy przed skowytem dziewczyno ty sie nie znasz pewnie skopiowalas z jakiejs badziewnej ...    
    ~Ja 2009-08-20 18:19
       
dzięki ale ja uważam że wpierw skowyt, strzelający smok ...
       
... ,latający talizman ,błogosławieństwo, pomoc smoka ,odbicie    
    ~szamanka 2009-08-21 14:48
       
nie bo  ...
       
... skovyt-->strzelający-->talizman-  ->odbicie-->błogłosławieństwo---  >pomoc smokA    
    ~spam456 2009-08-21 16:39
       
heh mi sie wydaje ze build : pomoc ...
       
... smoka>skowyt>strzekajacy>blogosl  awienstwo>talizman jest troszke lepszy    
    ~Xadriz 2009-08-23 18:05
       
Strzelający jest lepszy od skowytu. Jedyne 8sekund, ludzie ...
       
... ! ... ja ide buildem strzalak -> błogo i jest super. Skowyt zostawiam na potem, bo na niskim lvlu skowyt nie jest zbyt ciekawą bronią ;] a polowa szamanow ...    
    ~Greed 2009-08-26 11:48
       
chyba ciebie coś palłowiem dobrze bo mam szamatk ( i gram ...
       
... na grymku ;P ) najpierw daje się w strzelającego ;p !! strzelający > pomoc smoka > skowyt > ewentualnie błogosławieństwo lub talizman >odbicie  odbicie zawsze ...    
    ~Nuszisza 2009-09-04 17:02
       
Zal. Odbicia nie nalezy dawać na końcu ! Mam 65 poziom ...
       
... szamana i ja rozwijałem skille tak: Pomoc smoka - Odbicie - Smoczy Skowyt - Strzelający Smok - Błogosławienstwo - Latający    
    ~Exith 2009-09-12 18:05
       
Witam wszystkich ! Chciałem was zaprosić na portal, który ...
       
... jest całkowicie poświęcony grze Metin2: www.G-Metin2.pl Znajdziecie tam dużo przydatnych informacji, portal cały czas się rozwija. Zapraszam na ...    
    ~http://g-metin2...2009-09-18 16:27
       
Witam wszystkich ! Chciałem was zaprosić na portal, który ...
       
... jest całkowicie poświęcony grze Metin2: www.G-Metin2.pl Znajdziecie tam dużo przydatnych informacji, portal cały czas się rozwija. Zapraszam na ...    
    ~http://g-metin2...2009-09-18 16:27
       
co za nooby wpierw trzeba dawać w skowyt jest lepdzy od ...
       
... strzelającego i zadaje fenomenalnie obrażenia    
    ~szamanka 2009-09-19 18:03
       
uwazam ze skile zaleza od tego czy chce sie zrobic postac ...
       
... do expa czy buffa  do buffa :pomoc blogo a potem skile do expa do expa:skowyt strzelajacy i talizman i potem bufy pozdro    
    ~SZAMANKA12 2009-10-01 18:14
       
sam sie nie znasz skowyt to LIPA!!! rozumiesz gorszego ...
       
... skila nie widzialem nawet go nie robie. strzelajacym za1 razem rozwalisz wiecej moobow niz skowytem. tylko trzeba umiec a nie i jeszcze jedno . blogo jest ...    
    ~zajec44 arkante...2009-10-26 01:51
       
ile bulidem pod pvp przyczym nie do końca ladowalem w 1 ...
       
... skill potem 2 i 3 przyczym przy M1 dodalawej pozostale skile i jest fajnie Pomocny blog!!!!!    
    ~PeKoN.xXx 2009-10-27 18:23
       
heller to najlepsza postac gry metin2 a smok ...
       
... najgorsz!!!!!!!!!!    
    ~leonodas 2009-11-02 00:18
       
A ja robie tak  pomoc smoka< strzelający smok < smoczy ...
       
... skowyt < błogosławieństwo ... ewentualnie błogosławieństwo przed skowytem ...i jest do expa i do buffa i dobrze sie gra , a pozatym ta profesja ma zarombiście dużo ...    
    ~OLO 2009-11-22 19:17
       
Pięknie opisane...dzięki za info, napewno skorzystam z ...
       
... jednej z tych opcji   POZDRO    
    ~RoSena 2009-12-10 10:35
       
Do buffania komus powinno byc tak ...
       
... blogo>pomoc>strzelajacy>skowyt>t  akizman  boprzewanie buffyna 20lvl juz ida na BO    
    ~AnneS 2009-12-28 22:32
       
Ja uważam że lepiej jest pierwsze ładować w strzelający a ...
       
... dopiero potem skowyt. Ja na 10 lvl walne 3x z strzelającego niż 1 raz skowytu. Co za tym idzie? 3x wieksze obrażenia niż 1 raz ze skowytu.  PS Blog jest super.    
    ~Xandoris 2010-01-11 19:19
       
No nawet może być, chociaż popracowałabym nad skillami. ...
       
... Pozdro                                    @-,'- . Buziaki    
    ~MaRtUs buff 2010-01-17 16:10
       
No nawet może być, chociaż popracowałabym nad skillami. ...
       
... Pozdro                                    @-,'- . Buziaki    
    ~MaRtUs buff 2010-01-17 16:10
       
dziekuje bardzo tworze buffa do v2 dla siebie przyda mi ...
       
... sie tak poza tym na jednym twoim screenie zauwarzylem ze gramy na tym samym serwie i krolestwie jak co amm nick WojoReebok ) pozdrawiam    
    ~WojoReebok 2010-01-20 17:32
       
Hmm ja mam strzelak(m6 ;p) i smoczy skowyt narazie nie na ...
       
... M ale wcale nie zaluje ze tak rozdalam staty    
    ~Ja 2010-01-26 20:23
       
mogli by zrobic jakas bron dla szamana na 30 lvl (podobnie ...
       
... jak FMS czy RIB). Dla innych profesji zrobil to a tu juz zapomnieli     
    ~ProSzaman 2010-03-11 15:51
       
Cześć wszystkim, Gracie w Metin2 ? chciałem was zaprosić ...
       
... na największy portal, który jest poświęcony tej grze: http://g-metin2.pl Znajdziecie między innymi: "Dodatki do Metin2 !" - ...    
    ~g-metin2.pl 2010-03-20 21:29
       
a nie lepiej do expa skille rozdac tak: Pomoc smoka -> ...
       
... strzelający smok -> smoczy skowyt -> blogoslawienstwo -. talizman   To bardzo dobry build do expa z boja (sprawdzilem to na to PL privie AvalonMT2) i na boja ...    
    ~WpiszNazwe 2010-03-30 10:44
       
thx ^^ za pomoc ale miałam zamiar skille szamanki smok ...
       
... robic tak:smoczy skowyt> strzlający smok>pomoc smoka>błogosławieństwo>talizman (jak da rade ;P) jak cos jestem na Elares shionioo ;]    
    ~szamanka ^^ 2010-04-09 18:28
       
moim zdaniem skille :  pomoc smoka - strzelajacy smok - ...
       
... smoczy skowyt - talizman - odbicie - błogo .   Dobrze sie expi ;p    
    ~uRumuna 2010-04-22 16:05
       
Przydatny poradnik,będę się stosował Dzienxxx  i pozdroo
       
   
    ~SzamanMroku7 2010-05-16 16:30
       
Wszystkim nam zależy na wysokim lvlu no i oczywiście jak ...
       
... najszybszym jego wbiciu. Smoczyca dzięki swoim buffkom jest bardzo często brania do pt, dlatego pomoc i błogo (najlepiej na m) to podstawa. Dajemy pomoc 1 błogo 1 ...    
    ~SMOCZYCA 2010-11-01 18:52


...Jestem tylko orłem białym który wjeb*ł w krąg żołnierzy ........

Offline

 
Zapros Kumpli :)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hospicjumdladzieci.pun.pl www.euroteammap.pun.pl www.plemionanet.pun.pl www.sf.pun.pl www.anime-school-life.pun.pl